Koszula z burdy i klasyczna spódniczka

Niedawno zakupiłam pierwsze wydanie Burdy – Szkoły szycia. Znajduje się tam kilkanaście prostych modeli, które każdy początkujący powinien dać radę uszyć. W tym numerze szczególnie spodobała mi się biała koszula, więc niedługo potem wybrałam się do sklepu z materiałami, zakupiłam atłas i oto jest. :) Miała być dla mnie, ale wyszła za duża, więc cieszy się z niej moja mama… ;)

Trochę zmodyfikowałam wykrój, ponieważ nie podobała mi się aż taka różnica między przodem a tyłem, więc zmniejszyłam ją do 5 cm i zaokrągliłam rogi dołu.

Uszyłam także czarną spódniczkę, która trzyma się na mnie za sprawą szerokiej gumki. Wykorzystałam starą koszulę mamy, która była odcięta pod biustem – ta część posłużyła mi jako wierzchnia warstwa, a podszewkę wzięłam z nieużywanej od lat spódnicy mamy.

Jak się Wam podoba?

4 myśli nt. „Koszula z burdy i klasyczna spódniczka

  1. Olivvia Autor wpisu

   Wiesz co? To najlepszy komentarz, jaki ktokolwiek w dziejach tego bloga mógł napisać :) Aż się chce szyć! :D Dziękuję dziękuję dziękuję!!!
   W mojej opinii szycie nie jest trudne, trzeba być kreatywnym i dociekliwym :) Jeśli chcesz mogę tu zamieszczać tutoriale jak uszyłam/przerobiłam daną rzecz, a jeśli weźmiesz się do tego faktycznie, to polecę Ci świetne forum krawieckie :) Ja rzuciłam się na głęboką wodę, bo trzecią rzeczą, jaką uszyłam była moja sukienka na studniówkę z gorsetem i dałam radę. Wystarczy chcieć. :)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>